خبرنامه

سینماهای ارغوان

فیلم سینمایی ارغوان که به دلیل تصمیم شورای صنفی نمایش سرگروهی خود را از دست داده و سینماهایش به حداقل رسیده است. هم اکنون تنها در این سینماهای تهران روی پرده است: پردیس سینمایی کورش، سینما سروش، پردیس سینمایی چارسو. برای رزرو اینترنتی می توانید از طریق سایت سینما تیکت اقدام کنید.

خداحافظی ارغوان با سینمای سرگروه

آی سینما: روز گذشته در جلسه شورای صنفی نمایش با متخلف خواندن عوامل فیلم «ارغوان» به دلیل فروش بلیت توسط هنرمندان در سینمای سرگروه، مصوب شد که این فیلم تنها می تواند تا فردا به اکران خود ادامه دهد. حالا امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی، کارگردانان این فیلم با انتشار نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری اعتراض خود را نسبت به پایین کشیده شدن فیلم شان از سینماهای کشور اعلام کردند.

به دلیل مستقل بودن مجازات شدیم!
نامه اعتراضی کارگردانان «ارغوان» به رئیس جمهوری

آی سینما: روز گذشته در جلسه شورای صنفی نمایش با متخلف خواندن عوامل فیلم «ارغوان» به دلیل فروش بلیت توسط هنرمندان در سینمای سرگروه، مصوب شد که این فیلم تنها می تواند تا فردا به اکران خود ادامه دهد. حالا امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی، کارگردانان این فیلم با انتشار نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری اعتراض خود را نسبت به پایین کشیده شدن فیلم شان از سینماهای کشور اعلام کردند.

بیشتر
مورد عجیب اکران «ارغوان»

آی سینما: در حالی که شورای صنفی نمایش امروز اعلام کرد اکران فیلم «ارغوان» در سرگروه به دلیل تخلف سازندگانش از این هفته متوقف می‌شود، پخش‌کننده این فیلم به شدت از تصمیم شورای صنفی نمایش انتقاد کرد و یکی از دو کارگردان فیلم هم ابهام‌هایی را به این تصمیم وارد می‌داند. در حالی که روزنامه «سینما» دیروز خبر داده بود اکران «ارغوان» به دلیل تخلف سازندگانش در استفاده از بازیگران برای بلیت فروشی در سینمای سرگروه (پردیس کوروش) متوقف می‌شود، امروز شورای صنفی نمایش بعد از جلسه هفتگی خود اعلام کرد اکران فیلم «ارغوان» به همین دلیل در پردیس کوروش خاتمه می یابد تا «ناهید» جایگزینش شود .

بیشتر
دریغا که عشق رفت و باز نیامد

در بخش اول گفتگو با کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار درباره فیلم «ارغوان» از نقطه تولد فیلم گفتیم و درباره بازی‌ها و کارگردانی صحبت کردیم. در بخش دوم بیشتر روی سوالات و نقاط ابهامی که وجود داشت تمرکز کردیم و اینکه قرار است در آینده این دو کارگردان همین راهی را بروند که در این سال‌ها رفتند یا تغییر مسیری دهند که سینمای متفاوت‌شان، متفاوت‌تر شود. اکران «ارغوان» ادامه دارد و این روزها بازیگرانی به دعوت کارگردانان با مردم به تماشای فیلم می‌نشینند که ابتکار جالبی است.

بیشتر
«ارغوان» قصه آدم‌های تنهاست

«ارغوان» سومین فیلم سینمایی امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی بعد از «شبانه» و «شبانه روز» است. این دو نفر که از اول با هم شروع کردند و حالا بعد از نزدیک بیست سال همکاری، مثل برادر شده‌اند تعریف بارز پشتکارند. هیچوقت خسته نشدند. ایده‌هایشان تمام نشد. تسلیم نشدند. حالا اگر فیلم‌شان چهار سال اجازه اکران نگرفت، بیکار ننشستند و سریال ساختند. فیلم کوتاه ساختند. خودشان را اهل سینما می‌دانند و برایش زحمت می‌کشند هرچند که خیلی‌ها نخواهند و سنگ جلوی پایشان بیندازند آنها سال‌هاست که تصمیم گرفتند برادران کوئن سینمای ایران باشند و هنوز هم دو نفری با هم فیلم بسازند. اما آن چیزی که این دو نفر را با خیل عظیمی از سینمای ایران جدا می‌کند، اخلاق خوش و معرفت و دوستی است که انگار آن را هم مثل سینما یاد گرفته‌اند و اتفاقا شاگردان خیلی خوبی هم بودند. «ارغوان» پخته‌ترین و کامل‌ترین فیلم علی‌محمدی و بنکدار است و این نکته، خبر خوشی است که نشان می‌دهد که قرار است شاهد فیلمی با فیلمبرداری درخشان، طراحی صحنه عالی، موسیقی خوب و میزانسن‌های دلچسب باشیم که همه اینها را در «ارغوان» می‌توان دید. «ارغوان» این روزها در سینماهای سراسر کشور روی پرده است و متفاوت‌ترین کار این دو کارگردان باعث شد تا گفتگویی با آنها داشته باشیم. روح ابراهیم اصغرزاده در آرامش ابدی باشد که کیوان و امید را به سینما معرفی کرد. کاش بود و بازی موسیقی و رنگ و نور و قصه و روایت ارغوان را روی پرده می‌دید.

بیشتر
آغاز چهارمین فیلم مشترک علیمحمدی و بنکدار
مرتضی پورصمدی، ماه آینده دوربین خود را برای «همنام » روشن میکند

فیلم سینمایی «همنام » تازه ترین اثر مشترک امید بنکدار وکیوان علیمحمدی ماه آینده مقابل دوربین میرود. به گزارش صبا، فیلمنامه «همنام » که چهارمین فیلم مشترک امید بنکدار و کیوان علیمحمدی محسوب میشود به طور مشترک توسط علیمحمدی،بنکدار و علی حیدری به نگارش در آمده است. فیلمنامه فیلم سینمایی «همنام » سال گذشته از سوی اداره کل نظارت وارزشیابی سازمان سینمایی موفق به دریافت پروانه ساخت شد و حتی یکبار نیز پیش تولید خود را آغاز کرد اما به دلیل همزمانی نمایش فیلم سینمایی «ارغوان » در سی و سومین جشنواره فیلم فجر پیش تولید این فیلم متوقف و ساخت آن به امسال موکول شد. طبق گفته های پیشین امید بنکدار، فیلم سینمایی «همنام » یک درام عاشقانه است. گروه تولید این فیلم سینمایی این روزها در حال مذاکره با عوامل پشت دوربین وبازیگران «همنام » هستند که تاکنون حضور مرتضی پورصمدی به عنوان مدیر فیلمبرداری در این فیلم سینمایی قطعی شده است. طبق زمانبندی در نظر گرفته شده تا اوایل آذرماه فیلمبرداری این فیلم سینمایی آغاز خواهد شد تا «همنام »برای نمایش در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر آماده شود.این درحالی است که فیلم سینمایی «ارغوان » آخرین ساخته مشترک امید بنکدار و کیوان علیمحمدی از پنج آبانماه در سینماهای سراسر کشورا کران خود را آغاز میکند. درا ین فیلم مهتاب کرامتی، مهدی احمدی، شقایق فراهانی، آزاده صمدی،ا لهام کردا، یاسمین پازوکی،نسیم ادبی، رابعه مدنی، مریم بوبانی، مرتضی اسماعیل کاشی،نیکی نصیریان به ایفای نقش پرداخته اند. کیوان علیمحمدی وامید بنکدار پیش ا زا ین فیلمهای سینمایی «شبانه » و «شبانه روز » را نیز کارگردانی کرده بودند.

بیشتر
مهتاب کرامتی در مراسم اکران مردمی فیلم ارغوان

روز یکشنبه هفدهم آبان ماه مهتاب کرامتی با حضور در مراسم اکران مردمی فیلم ارغوان از پوستر تازه ی این فیلم رونمایی کرد و در کنار مخاطبان به تماشای ارغوان نشست. می توانید عکس های این مراسم را در اینجا و ویدیوی کوتاه آن را در اینجا مشاهده فرمایید.

فلامک جنیدی در برنامه ي اكران مردمي فيلم ارغران

روز شنبه شانزدهم آبانماه فلامک جنیدی بازیگر در ادامه ی برنامه های اکران مردمی فیلم سینمایی ارغوان به پردیس سینمایی کورش می آید. علاقمندان سینما می توانند ساعت پنج با حضور در گیشه با بازیگر مورد علاقه ی خود مقابل بنر فیلم ارغوان عکس بگیرند و در کنار او به تماشای ارغوان بنشینند.

اولین برنامه ی اکران عمومی فیلم ارغوان با حضور بهنوش بختیاری

روز گذشته در اولین برنامه ی اکران عمومی فیلم ارغوان، بهنوش بختیاری با حضور خود و دعوت از هوادارانش علاقمندان سینما را به تماشای ارغوان دعوت کرد. برنامه با گرفتن عکس یادگاری با هواداران آغاز شد و با امضای تراکت های ارغوان، فروش فیلم در گیشه و خوش آمد گویی به مهمانان در سالن سینما پیش از نمایش فیلم آغاز شد و با تماشای فیلم در کنار مردم به پایان رسید. بهنوش بختیاری به هوادارانش قول داد با این که در فیلم ارغوان بازی نکرده است اما بخاطر حمایت از سینمای مستقل در روزهای آینده نیز در کنار مردم در سالن های نمایش ارغوان حضور خواهد داشت.میتوانید عکس های مراسم را اینجا ببینید

بیشتر
ملاقات آزاده صمدی با ارغوان
دوشنبه. یازدهم آبان ماه

دوشنبه. یازدهم آبان ماه آزاده صمدی با حضور در مراسم اکران مردمی در کنار آنان به تماشای ارغوان خواهد نشست.

ملاقات بهنوش بختیاری با ارغوان
یکشنبه ده آبان ساعت پنج عصر

روز یکشنبه دهم آبان ماه ( فردا) ساعت پنج بعدازظهر بهنوش بختیاری در سینما کورش با هوادارانش ملاقات خواهد کرد و در کنار آنان به تماشای ارغوان خواهد نشست. در پی حمایت هنرمندان از سینمای فرهنگی و فیلم ارغوان و ویدیوهایی که در فضاهای مجازی منتشر شد. این حمایت ها وارد فاز دوم شد و هنرمندان با حضور خود ، دعوت هواداران، فروش بلیط و گرفتن عکس های یادگاری از ارغوان حمایت می کنند. از دوستداران و هواداران بهنوش بختیاری و علاقمندان سینما دعوت می شود تا در این مراسم شرکت کنند.

اکران خصوصی

روز دوشنبه بیستم مهرماه مراسم اکران خصوصی در سالن دو پردیس سینمایی کورش برگزار شد. این مراسم با گردهم آیی هنرمندان مهمان و عوامل فیلم و پذیرایی و عکس های خبری آغاز شد و مهمانان پس از دریافت مموریال کارت های فیلم به داخل سالن دعوت شدند. مریم بوبانی بازیگر نقش مادام در فیلم که اجرای مراسم را بر عهده داشت، در ابتدا حضار را به ایستادن و یک دقیقه سکوت به احترام هفتمین روز درگذشت هما روستا دعوت کرد و پس از قرائت متنی درباره ی سینما، کارگردان ها را به روی سن فراخواند. کیوان علی محمدی و امید بنکدار به مهمانان خوش آمد گفته و آن ها را به تماشای ویدیوهای کوتاهی دعوت کردند. ویدیوی اول از مهتاب کرامتی که متاسفانه به دلیل حضور در صحنه ی فیلمبرداری در بوشهر نتوانسته بود در مراسم حضور داشته باشد ویک ویدیوی دیگر از اظهار نظر هنرمندان درباره ی فیلم و کارگردان هایش. پس از آن دکتر حسین خطیبی مدیر کانون تبلیغاتی نور و اسپانسر برنامه با نمایش ویدیوی کوتاهی از همکاری چندین ساله ی علی محمدی و بنکدار درباره ی رفاقت و همکاری و همراهی صحبت کرد و پس از اهدای جوایزی از سوی اسپانسر دیگر برنامه – شرکت چرم درسا- به عوامل فیلم، ارغوان به نمایش در آمد. جمعی از هنرمندانی که در شب افتتاح حضور داشتند عبارتند از: همایون ارشادی، ستاره اسکندری، فریده صابری، مهرانه مهین ترابی، گلاره عباسی، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، رضا ثروتی، حمیدرضا پگاه، امیر شهاب رضویان، سهیلا گلستانی، شهرام شاه حسینی، محسن افشانی، محمد مین باشی، سهیلا صالحی، ندا معین افشاری، امیرعلی بشیری، مازیار مهین، امیر احمد انصاری، سام نوری، نوشین خدامی، اصغر حیدری، پرند زاهدی، مونا زندی، شهره سلطانی، شیرین وحیدی، میترا کارآگاه، مسعود فروتن، سپیده عبدالوهاب، مانی باغبانی، سحر عصرآزاد، شهنام صفاجو از اهالی سینما، تاتر و تجسمی و رضا مرتضوی، یغما گلرویی، بابک صحرایی، امیر کریمی، محمد رضا عیوضی، مانی رهنما، کامران رسول زاده، یاور احمدی فر از اهالی موسیقی، و محمد حسن شهسواری، سارا سالار، مهسا محب علی، پیمان خاکسار، فواد نظیری، کامران یراقچی از اهالی ادبیات و مریم بوبانی، آزاده صمدی، الهام کردا،نیکی نصیریان، ناهید دل آگاه، علی اکبر حیدری،امیر حسین قدسی، شیده محمود زاده، جلال حمیدی، بیتا موسوی، سیاوش پورخلیلی، عباس نظام دوست، ماریا امیری، شهرزاد دادگر، آرش آقابیگ، مهدی فهیمی از عوامل فیلم. می توانید عکس های اختصاصی آناهید داوری را از مراسم ، در نمایشگاه عکس سایت مشاهده کنید.

بیشتر
«ارغوان» شاخه همخون جدا مانده

مراسم اکران خصوصی «ارغوان» سومین فیلم کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار دیشب در پردیس سینمایی کورش برگزار شد. صدای فلاش دوربین عکاسی عکاسان تازه و جوان که بیشترشان دختران جوان بودند سرها را می‌چرخاند سمت بازیگران و کارگردان و آهنگساز و شاعری که آمده بودند تا «ارغوان» را اولین بار روی پرده عریض ببینند. الهام کردا، ستاره اسکندری، یغما گلرویی، بزرگمهر حسین‌پور، حبیب احمدزاده، محمدحسن شهسواری، سارا سالار، مونا زندی حقیقی، مهسا محب‌علی، پیمان خاکسار، مریم پالیزبان، مریم بوبانی و نیکی نصیریان از جمله چهره‌های هنری و ادبی بودند که آمده بودند تا با شرکت در اکران خصوصی این فیلم از سینمای مستقل نیز حمایت کنند. از اولین روزهایی که بنکدار و علی‌محمدی وارد حرفه سینما و تلویزیون شدند سال‌های زیادی می‌گذرد. سال‌هایی که آن قدر دور است که شاید یادمان نیاید اولین کارهایی که دستیاری کردند کدام بود اما آن قدر انگیزه و شور و علاقه داشتند که در آستانه چهل سالگی آستین بالا بزنند و خودشان را فیلمساز و کارگردان معرفی کنند و «شبانه‌روز» و «شبانه» را بسازند و بعد چهار سال «ارغوان» را روی پرده نمایش دهند. مراسم با نمایش فیلمی که اهالی سینما، مردم را دعوت به دیدن «ارغوان» می‌کنند شروع شد و جمعیت خودشان را در صندلی‌ها جا دادند تا سالن تاریک شود…

بیشتر
دقایقی از پرده آخر «ارغوان» حذف شد/اکران بعد از دهه اول محرم

به گفته کیوان علیمحمدی یکی از کارگردان های فیلم «ارغوان»، دقایقی از بخش پایانی این فیلم برای اکران عمومی حذف شده است. کیوان علیمحمدی که به اتفاق امید بنکدار فیلم سینمایی «ارغوان» را کارگردانی کرده است در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تغییراتی که به تازگی روی فیلمشان اعمال کرده‌اند اینگونه گفت: در حالی که به اکران «ارغوان» نزدیک می‌شویم، تصمیم گرفتیم دقایقی از فیلم را کم کنیم و نسخه ای که روی پرده خواهد رفت نسبت به آنچه مخاطب در جشنواره دیده، کوتاه تر خواهد بود….

بیشتر
اكران فيلم ارغوان

قرارداد اكران فيلم ارغوان در شوراي صنفي نمايش ثبت شد. ارغوان سومين فيلم سينمايي كيوان علي محمدي و اميد بنكدار با سر گروهي سينما كورش پس از دهه ي محرم در تهران و شهرستان ها به نمايش در مي ايد

کتاب خوان ها می توانند نشان های کتاب فیلم ارغوان را ازکتابفروشی ها دریافت کنند

کتاب خوان ها می توانند نشان های کتاب فیلم ارغوان را ازکتابفروشی ها دریافت کنند. به خاطر آن که فیلم نامه ی ارغوان از مجموعه داستان کوتاه علی حیدری اقتباس شده، به پیشنهاد وی و برای احترام به جامعه ی اهل کتاب (که مخاطب طراز اول ارغوان و این دست فیلم هاست( نشان های کتابی با طراحی احمد غلامی در کانون تبلیغاتی نور تهیه و چاپ شده و در کتابفروشی های معتبر توزیع شد. کتاب دوستان می توانند هنگام خرید کتاب آن را به رایگان از کتابفروشی های معتبر دریافت کنند

اظهار نظر مهناز افشار درباره ی جسارت علی محمدی و...

مهناز افشار نقطه ی آغاز حلقه ی ارغوانی : مهناز افشار به عنوان اولین هنرمند در حمایت از سینمای مستفل و فرهنگی با اظهار نظر خود درباره ی کیوان علی محمدی و امید بنکدار و فیلم های شان، دوستداران خود را به تماشای فیلم سینمایی ارغوان دعوت کرد. این ویدیو در زمانی تهیه شده که او در ایران حضور نداشت و به طور اختصاصی با گوشی شخصی او ضبط شده است. سینما دوستان می توانند نسخه ی کامل این ویدیو را در کانال فیلم سینمایی ارغوان یا در بخش تماشاخانه ی همین سایت به تماشا بنشینند.

بیشتر
صفحه ی اینستاگرامی فیلم ارغوان راه اندازی شد.

به گفته ی کیوان علی محمدی تهیه کننده و یکی از دو کارگردان فیلم، گروه تبلیغاتی فیلم صفحه رسمی فیلم را در اینستاگرام راه اندازی کردند. آنونس ها، عکس های فیلم، عکس های پشت صحنه و مطالب و خبرهای دیگر در این صفحه تقدیم علاقمندان سینما خواهد شد. ضمن آن که گروه تبلیغاتی فیلم با نزدیک شدن به زمان اکران سورپرایزهای جالبی برای سینما دوستان درنظر گرفته اند.

جايگاه من با فيلم هايي كه بازي نكردم معني پيدا مي كند
همراه با مهتاب كرامتي، پركارترين بازيگر جشنواره

سه فيلم در بخش سوداي سيمرغ (ارغوان، مزارشريف و عصر يخبندان) و يك فيلم در بخش نگاه نو (جامه دران) باعث شده كه مهتاب كرامتي لقب پركارترين بازيگر زن جشنواره امسال را به دست آورد: بازيگري كه در حدود ١٥ سال حضورش در عرصه سينما به خوبي توانسته تعادل موضوعي را در كارنامه كاري اش حفظ كند. كرامتي از معدود بازيگران زن سينماي ايران است كه هيچگاه چهره اش مانعي براي تجربه نقش هاي غافلگير كننده و عجيب نشد. به همين دليل كارنامه يي متنوع از نقش هاي متفاوت در كارنامه كاري اش ديده مي شود. امسال هم چهار فيلم او در همه زمينه ها كمترين شباهت ممكن را با يكديگر دارند: اتفاقي كه حداقل در سال هاي اخير براي كمتر بازيگر زني رخ داده است. چهار فيلم او در جشنواره امسال بهانه خوبي بود تا در گفت وگويي مفصل با او، هم حس و حالش را نسبت به آثاري كه از او در جشنواره حضور دارد بپرسيم و هم كمي درباره مسير انتخاب نقش هايش با او گفت وگو كنيم...

بیشتر
امید بنکدار، کارگردان «ارغوان» در گفت‌وگو با آی سینما
حتی فیلمفارسی هم فرم دارد!

معین منصوری‌نژاد- آسینما: در چند روز گذشته خبر اکران عمومی فیلم «ارغوان» آخرین ساخته امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی از اوایل مهرماه منتشر شد. فیلم «ارغوان» برای اولین بار در جشنواره سی و سوم فیلم فجر به اکران درآمد و با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد. امید بنکدار یکی از دو کارگردان این فیلم در گفت‌وگو با آی سینما درباره مسائل مرتبط با این فیلم و اکران آن صحبت‌های جالبی دارد...

بیشتر
«ارغوان » پاییز می آید

فیلم سینمایی «ارغوان»، تازه‌ترین کار مشترک کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار از اوایل پاییز اکران می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ، هرچند هنوز قرارداد اکران این فیلم در شورای صنفی نمایش ثبت نشده، اما طبق اعلام گروه سازنده قرار است این فیلم از اوایل پاییز اکران شود و سرگروه اکران آن بعد از عقد قرارداد مشخص خواهد شد. فیلمنامه «ارغوان» براساس داستان کوتاهی از علی‌اکبر حیدری و توسط حیدری، امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی نوشته شده است...

بیشتر